Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sevgili günlük!
Bugün her zamanki gibi dersime girdim. Özellikle günün son 2 saat dersi çok yorucu geçiyor.
Öğrencilerimizi gerçekten de anlıyorum, anlamaya çalışyorum. Gün içinde 7 saat ders o yaştaki çocuklar için çok zor.
Bu durum derse olan ilgilerini fazlasıyla etkiliyor. Neyse lafı fazla uzatmayalım. Smile
Bugün son iki saat dersimin olduğu sınıf, baya gürültü yaptı. Ve beni baya yordular. Yaramaz öğrencilerin sayısının fazla olduğu sınıfta gerçekten de ders işlemek çok zor hale geliyor.

Düşünsenize öğrenci neden okula gittiğini bilmiyor, yada okula gelirken hiçbir gaye ve hedefi yok! Siz düşünün, o çocuğun sınıftaki durumunu. Artık o öğrenciye hiçbir ders cazip gelmez, sürekli ayakta dolaşır, arkadaşlarına sataşır, vs. vs. vs.

Üzüldüğüm nokta şu ki; dersi dinlemek isteyen, gaye ve hedefleri olan öğrenciler bu öğrencilerin yüzünden baya motivasyonları kırılıyor. Derse tam anlamıyla konsantre olamıyorlar, huzurlu bir ortamda ders dinlemenin lezzetini bir türlü alamıyorlar.

Oysa bu öğrencilerimiz çok daha fazla güzel şeyleri hak ediyor. Onların varlığı bir öğretmen olarak beni çok mutlu ediyor. Yorgunluğumu unutturuyor. Yarın onlara tek tek teşekkür etmem lazım.

Devamı sonra... Rolleyes
Masaüstü programcılığı : Lazarus ve Delphi 10
Web programcılığı         : Php
Okul                                : Bilişim Teknolojileri ve Yazılım : )
Öğren öğren bitmiyor!

Bul
Haklısınız
Bul
Hocam devamını ne zaman yazacaksınız
Bul
Hocam aynen son 2 ders sizinleydi belki bizim sınıftan bahsediyorsunuz olabilir
Bul
Hocam devamını merak ediyorum ne yazacaksınız
Bul

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi