Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 5/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yasin hocayı anlamak!
Hani böyle şevk ile okula gidersin, çok güzel ders anlatmak gelir insanın içinden. Acaba bu gün, yeni bişeyler daha öğretebilirmiyim hevesiyle. O mutluluğu yakalayabilirmiyim diye düşünür Yasin hoca. Bazen öğretmenlikten büyük zevk alır. Ders güzel geçtiğinde ve çocuklar o gün yeni birşeyler öğrendiğinde mutlu olur Yasin hoca. Gün boyu okulda yorulmuş olsa da bütün yorgunluğuna değişmiştir o anki mutluluğu. Yüzünde tebessüm ile eve gider çocuklarına sarılır. Sleepy 

Tabi her zaman bu böyle olmaz. Bakarsın bir kaç haylaz çocuk mahveder her şeyi, ders çekilmez bir hal alır. Ne laftan anlarlar nede kızmaktan. Artık aile de nasıl bir terbiye ile gelmişseler. Tatlı dil nedir bilmeyen saygı nedir bilmeyen bir kaç öğreni yetiyor o günü mahvetmeye. Artık yasin hoca eve gittiğinde savaştan çıkmış gibidir. Artık kendi çocuklarınınn bile gürültüsüne tahammül edemiyor hale geliyor. Çocukları baba şunu yapalımmı dediğinde "dur evladım biraz kendime geleyim öyle bakarız" diyor artık.  Sad

ah şu haylaz ve derse ilgisiz çocuklar bi düşünseler öğretmenlerine ne kadar sıkıntı verdiklerini. O an öğretmenleri ne kadar rahatsız oluyor bi bilseler. Ah ah nerde. Tabi sizi anlayan öğrencilerinizde yok değil hani. Onlar da olmazsa okul gerçekten çekilir gibi olmuyor.
Ders çıkışında ne kadar rahatsız olduğumu farkeden öğrenciler sabır diliyor benim için. "Hocam Allah size sabır versin" diye.

Hep şunu yapmak istemişimdir. Öğrencilerim beni sevdikleri için derse ilgi duyup öğrenmek istesinler. Yoksa korkarak veya çekinerek sınıfta sessizce ders dinlemelerini istemiyorum. Ama gelin görün ki bazıları bu niyeti anlamayıp kötüye kullanıyorlar.
-Tamam bu hoca insana hiç kızmıyor, sorun yok istediğiöizi gibi davaranabiliriz. Tongue

Yasin hocada o an sinirlenir işte. Böyle davranman mı gerekiyor! Seni geveze haylaz falan filan.  Big Grin  

Ne diyeyim arkadaşlar bilemiyorum bazençok mutlu bazen çok gergin bazen de çok mutsuz oluyorum.
Çocuklar bazen sınırı aşıp terbiyesizleşiyorlar. İşte bu beni çok rahatsız ediyor. Yaramazlık unutulur fakat saygısızlık kolay kolay unutulmuyor. Özellikle benim gibi duygusal birini çok etkiliyor.

Ah be saygı seviyesini aşan öğrenci bi bilsen hocanı ne kadar üzdüğünü.

Neyse ki sizi sevdiğini söyleyen ve bazen dayanamayıp gelip size sarılan sevgi dolu öğrencileriniz sizi mutlu etmeye yetiyor. İyi ki varsınız çocuklar. Bahtınız açık olsun. Sizlerin mutluluğu bizlerinde mutluluğudur. Anne ve babalarınız kadar başarılarınızdan bizde seviniyoruz.

Bir daha ki yazımızda buluşmak üzere... Hoşçakalın. Cool
Masaüstü programcılığı : Lazarus ve Delphi 10
Web programcılığı         : Php
Okul                                : Bilişim Teknolojileri ve Yazılım : )
Öğren öğren bitmiyor!

Ara
Big Grin Hocam Hepsini okumaya üşendim açıkçası Tongue

Hayat, silgi kullanmadan resim çizme sanatıdır.
Hocam siz duygusal olduğunuz için böyle yazıyorsunuz boşverin
ßïr gūn õlmék įçįn hér gún ýäşıýøruž...
Ara
Hocam Biraz Veda Konuşması Gibi Olmuş :Big Grin

#Allah_Size_Sabır_Versin
Ez YEK ' im, ne ÇAR im,

PÎROZ ' im, KURDÎSTANÎM ’im 
Ara
Evet hocam sizi anlıyorum ama yapacak bir şey yok.

Her öküzün bir rüşvet yiyişi vardır.
Ara
(15.05.2017, Saat:19:12)Bünyamin uzunbaş Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet hocam sizi anlıyorum ama yapacak bir şey yok.

Her öküzün bir rüşvet yiyişi vardır.

Çürük Diş Çürük Diş Çürük Diş
Öğren öğren bitmiyor!

Ara
Oh be üşenmeden okudum hepsini Big Grin
mistakes are part of being yung
Ara
hocam anlıyorum sizi ögretmen degilim ama yine de anlıyorum
İYİ BİR ARKADAŞ ,KUSURLARINIZI SİZE AÇIK AÇIK SÖYLEYEN ARKADAŞTIR.
Ara
SİZ YİNE SABIRLISINIZ GERÇEKTEN HOCAM . HATTA SİZE EN SABIRLI ÖGRETMEN ÖDÜLÜNÜ VERMELİLERSmile)
İYİ BİR ARKADAŞ ,KUSURLARINIZI SİZE AÇIK AÇIK SÖYLEYEN ARKADAŞTIR.
Ara
(08.06.2017, Saat:14:44)stargirl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: SİZ YİNE SABIRLISINIZ GERÇEKTEN HOCAM . HATTA SİZE EN SABIRLI ÖGRETMEN ÖDÜLÜNÜ VERMELİLERSmile)

Çürük Diş
Öğren öğren bitmiyor!

Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi