Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 4/5 - 1 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Berbat bir gündü!
Sad 
Bugün okulda toplam 4 saat dersim vardı. İlk 2 saat dersimin olduğu sınıfta çok güzel bir şekilde ders işlemiş, öğretmenliğin tadına varmıştım. Öğrencilerime birşeyler öğretmek ve onlarında aldığını görmek beni çok mutlu ediyordu. Daha sonra zil çaldı. Arada toplam 3 saat dersim boştu. Bu arada da yine boş durmayıp okulda yapmam gereken işleri yapıyordum. Müdür yardımcısına yeni bir bilgisayar gelmişti. Benden eksik olan programları kurmamı istemişti. Onları halletim. Ve dersimin başlamasını bekliyordum.

Ve beklenen oldu, zil çaıldı dersimin son 2 saatı başladı. Girdiğim sınıf ilk 1. derste fena değildi. Ta ki ara zil çalıp 2. ders başlayıncaya kadar. Sınıfta haddinden fazla gürültü olmaya başlamıştı. Artık ders anlatmak içimden gelmiyordu. Öğrenci olduğunun farkında olmayan, okula geliş amaçları olmayan bir grup öğrenci dersin huzurunu bozuyordu. İnanın ders içerisinde baya nasihat ettiğim oluyor. Onlara, okula geliş gayelerini hatırlatıyorum. Beni anlayan o gruptan öğrenci çıkmıyordu.

Ben o sınıftaki başarılı ve terbiyeli öğrencilerime üzülüyorum. "Bunların ne suçu var, böyle bir yaramaz sınıfta bişeyler öğrenmeye çalışıyorlar." diye kendi içimden düşünüyorum.

İnanın bir ara o kadar sinirlendim ki, elimi çok sert bir şekilde bir kaç keç öğretmen masasına vurdum. Elim çok acıdı. Kızdığımı fark eden öğrenciler, bir anda sustular. Tabi bu suskunlukları fazla sürmedi. Anlaycağınız bugünümü berbat etti bir kaç kendini bilmez öğrenci. Eve geldiğimde bile kendime gelmem 2 saati buldu diye tahmin ediyorum.

Haftaya o sınıfta sadece rehberlilk yapmayı planlıyorum. Bakalım nasıl olacak.

"Hergün birinci gündür!" motivasyonunu taşımak ümidiyle. Cool
Masaüstü programcılığı : Lazarus ve Delphi 10
Web programcılığı         : Php
Okul                                : Bilişim Teknolojileri ve Yazılım : )
Öğren öğren bitmiyor!

Ara
Hocam öyle öğrencilere yüz vermeyin bence sizdr çok kızan bir öğretmen değilsiniz ama bence öylelerine kızmalısınız . Sizi seviyoruz hocam Smile
.
Ara
Hocam ilk 2 saat 6/E'de mi dersiniz vardı, bu kadar güzel ders işlemişseniz kessin bizim sınftadır da??
Ara
(07.04.2019, Saat:20:03)Julia 21 21 ♡♡☆☆ Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam ilk 2 saat 6/E'de mi dersiniz vardı, bu kadar güzel ders işlemişseniz kessin bizim sınftadır da??

Aslında sizin sınıfta da çok güzel ders işliyoruz. Ama o gün çarşamba günüydü. Smile
Sizinle dersimiz ise perşembe günü! Cool
Masaüstü programcılığı : Lazarus ve Delphi 10
Web programcılığı         : Php
Okul                                : Bilişim Teknolojileri ve Yazılım : )
Öğren öğren bitmiyor!

Ara
Cevabini hocadan aldin julia 21 21
Ara

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi